Bemutatkozás

A Szigethalmi Széchenyi István Általános Iskola, Szigethalom városának egyik körzethatárral rendelkező általános iskolája Marlyn telepen található.  Fenntartója a Klebelsberg  Központ Szigetszentmiklósi Tankerületi Központja.
Iskolánkat 1988-ban alapították, általános iskolaként kezdte meg működését.  Intézményünk alapfeladata a tanköteles tanulók általános iskolai nevelése–oktatása 1-8. évfolyamon, valamint a középfokú tanulmányokra való felkészítés.  Évek óta maximális kihasználtsággal működünk, tanulóink létszáma 500 fölött van.
Nevelési programunk fő elve, hogy kialakítsuk a tanulókban mindazon értékeket, amelyek birtokában tanítványaink képesek lesznek művelt, kulturált emberként helytállni, majd az iskolában szerzett ismeretekre és készségekre építve későbbi tanulmányaikat folytatni, szakemberként érvényesülni a felnőtt életükben.