Őszi „Göncölés a Földért” a széchenyisek háza táján a takarékosság jegyében

Iskolánk dolgozói és diákjai –  ökoiskolaként – elkötelezettek az újrahasznosítás, a környezetvédelem ügye mellett. Október hónap a világon a „takarékosság” hónapja. Úgy gondoljuk, ezzel az akcióval tökéletesen illeszkedünk a hónap tematikájához, hiszen tudjuk és érezzük, a Föld erőforrásai is végesek, bizony azzal is takarékoskodni kell, így egyre nagyobb a jelentősége az újrahasznosításnak. Ennek jegyében idén ősszel is megrendeztük szokásos gyűjtőakcióinkat. A Sulizsák felhívás keretében használt ruhákat gyűjtöttünk, összesen 533 zsákkal, azaz 3263 kg-ot, melynek bevételéből iskolánkat, közösségi tereinket szépítjük és fejlesztjük. Egész évben kupakot gyűjtünk, melynek bevételét jótékony célra fordítjuk; használt sütő- és főzőolajat gyűjtünk, melynek bevételéből tanulást segítő eszközöket vásárolunk. Folyamatosan várjuk a lakosság és a szülők felajánlásait az udvaron kihelyezett gyűjtőedényekbe. A használt olajat bármilyen PET palackba töltve be lehet hozni!

Köszönjük a lelkes szülőgárdának, kollégáknak, gyerekseregnek és a város lakóinak, hogy az idei ősz is szorgos-dolgos „lomtalanítással” indulhatott, a takarékosság jegyében!

Nyutali Marianna
öko-team vezető pedagógus